Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Tieto cviky by mala robiť každá žena

 

TreningZačína sa otepľovať a vy rozmýšľate nad tým ako sa rýchlo dostať do formy. Nie je veľa času a chcete rýchlo začať aspoň doma. A mi Vám prinášame 2 cviky ktoré sú efektívne, zvládne ich každá, a dajú sa odcvičiť doma. Budú cestou k lepšiemu telu a vyššiemu sebavedomiu už za par dni. Ale ak hľadáte aj jedalnicek a tréningový plán skúste Virtuálneho trénera.Tak poďme na to.

 

1. "BICYKEL"

Na pevne bruško su efektívne skracovačky, no ešte kvalitnejšia a efektívnejšia je ich alternatíva, tzv. bicykel. Ten aktivuje svaly vo väčšej miere a okrem priamych brušných svalov precvičíte aj šikmé a bedrové. Žiadna výbava nie je potrebná, ale ak chcete väčšie pohodlie, kúpte si žinenku alebo si ľahnite na deku. Tu robte 2-3 série po 10-15 opakovaní. Prestávka medzi sériami je 30 sekúnd. Ideálne je cvičiť na lacno.


Prevedenie: Ľahneme si na chrbát a chodidlami sa dotkneme podlahy, pričom nohy držíme v kolene pokrčené pod zhruba 60-stupňovým uhlom. Ruky umiestnime za hlavu. Nadýchneme sa a kontrakciou brušného svalstva sa zdvíhame hore tak, že ľavé rameno a lakeť posúvame cez telo, pričom súčasne k lakťu približujeme koleno pravej nohy. Pri tomto pohybe vydychujeme. Pomaly sa vraciame do počiatočnej pozície, nadychujeme sa a to isté urobíme s pravou rukou a ľavou nohou. 

2. DREPY

Drepy sú špičkovým cvikom pre každého , pretože precvicuju veľmi veľa  svalov. Pracujú pri nich hlavne stehna, zadok, ale zapájajú sa aj lýtka, brucho či svaly podporujúce chrbticu. Nepotrebujete žiadnu výbavu, no ak sa vám vaša vlastná váha nezdá dostatočná, využite jednoručky. Ak sa Vám zdá cvičenie jednoduché skúste si dať nohy širšie od seba, pripadne jemne vytočiť špičky nôh od seba. Cvičte aspoň 3-4 série po 10-15 opakovaní. 


Prevedenie: Postavíme sa tak, že nohy sú o čosi viac od seba ako je šírka ramien. Špičky chodidiel smerujú mierne do strán. Vypneme hruď, vystrieme hlavu a zameriame sa zrakom na pevný bod, ktorý nám pomôže udržiavať rovnováhu. S nádychom urobíme drep – pomaly si sadáme, kolena tlačíme od seba a mierne predkláňame trup. V spodnej polohe, kedy je horná časť nôh minimálne rovnobežná s podlahou, zastavíme a následne s výdychom vytlačíme trup hore, pričom kolená tlačíme k sebe. 

 

Ak chcete vylepšiť vaše telo, stačí robiť tieto dva cviky aspoň trikrát do týždňa, pričom si vždy doprajte jeden deň voľna. Ak chcete rýchlo a efektívne zmeniť svoju postavu, jedalnicek a tréningový plán s presným rozpisom tak potom je tu  Virtuálny tréner. 

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie