Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Ako schudnúť - pravdy a klamstvá?

 

Ako schudnúť? To sa pýta nemalé množstvo ľudí trpiacich nadváhou. Prvou, logickou cestou je Google a zadanie výrazu "ako schudnúť" poprípade "chcem schudnúť". Lenže cesta k chudnutiu je pravdupovediac len jedna - musíte dodržať hlavný princíp, ktorý je kľučovým pre ľudí, ktorí chcú vedieť ako schudnúť. Musíte totiž mať vyšší kalorický výdaj ako príjem. Alebo aspoň mať výdaj kalórií na takej úrovni, aby Váš metabolizmus dokázaľ spaľovať tuky efektívne. Toto je jediný princíp chudnutia, ktorý je ZADARMO a ktorý by ste mali poznať. Ak si nechcete pripustiť, že toto je jediná zdravá metóda ako schudnúť, len ťažko budete vyzerať ako modelky či fitnessáci.

 

ako schudnúť zdravo

 

V tomto článku nepíšeme nič revolučné, skôr sa snažíme o zopakovanie podstatných vecí tak, aby ste vedeli, ako naozaj schudnúť. Na trvalo, zdravo a efektívne. Okrem spomínanej rovnice na kalorciký výdaj, z ktorej vyplýva, že musíte pridať fyzickú aktivitu a ubrať z príjmu kalorických jedál poznáme ešte niekoľko zásad, ktoré vám pomôžu schudnúť natrvalo. Predovšetkým je to strava - v tej sa skrýva podstata chudnutia. A tiež podstata udržania peknej, vyrysovanej postavy. Zabudnite na diéty typu ovocná, striedavá. Tie pomôžu ľudom s extrémnou nadváhou a zlými stravovacími návykmi. Väčšina z nás má však miernu nadváhu a pár tukových vankúšikov, ktorých sa nezbavíme striedaním či delením stravy. Ešte raz zopakujeme, že to chce fyzickú aktivitu.

 

Iným podstatným faktom, ktorý musíte mať na pamäti je, že pekné a vyrysované telo nevzniká za týždeň. Ani za dva. Je to minimálne mesiac, skôr mesiace. Čoho? Diétovania, avšak toho skutočného a zdravého. A samozrejme, nabehané stovky kilometrov, tisíce bicyklovania. No dobre, možno trošku preháňame, ale ani tu sa nevyhneme tomu, aby sme spomenuli základ, ktorým je fyzická aktivita. Inak sa totiž páliť tuky nedajú! Toto je spôsob, ako schudnúť!

 

behanie chudnutie

 

Zdravá diéta? Taká neexistuje. Pod pojmom zdravá diéta sme však mali na mysli napríklad sacharidové vlny alebo CKD, čiže diéty, ktoré majú pred sezónou zaradené aj profesionálni športovci a ktoré neovplyvnia Váš metabolizmus natoľko, aby to bolo škodlivé. Sú to síce vyčerpávajúce diéty, ale z hľadiska fyzického a psychického. Čo sa týka zdravia, to sa nepoškodzuje narozdiel od mnohých časopisových diét.

 

Základom je teda strava a pohyb. Len tieto dve veci Vás môžu dostať tam, kam chcete. Najprirodzenejšie, najefektívnejšie. Možno nie najlacnejšie, ale určite najzdravšie. V zdravom tele zdravý duch, hovorievali už naši predkovia. Preto sa vykašlite na rôzne tabletky, pomôcky či diéty. NIE. Cesta vedie cez športovú aktivitu a dostatočnú stravu. Koľko poznáte ľudí, ktorí majú vyrysovanú postavu a vďačia za to tabletkám či magazínovým diétam? Stavíme sa, že nie veľa. Oproti tomu - koľko poznáte športovcov s krásnou atletickou, chudou postavou? Odpovedzte si sami na to, kde je cesta. Už teda viete, ako schudnuť natrvalo a skutočne zdravo?

 

chudnutie zeny

 

Tento článok sme napísali preto, lebo už nás nebaví čítať rôzne ponuky na zázračné pilulky či diéty v magazínoch, podľa ktorých "údajne" cvičia aj celebrity. Primárne sú naše služby zamerané najmä na cvičenie v posilňovni, takže smerovanie článku mierne vybočuje z nášho smeru. Napriek tomu ponúkame kvalitné tréningové plány do posilňovne, vďaka ktorým naberiete svalovú hmotu či práve vyformujete telo. Tiež Vám naše tréningy pomôžu schudnúť. Aj keby ste sa však rozhodli nevyužívať naše služby, nevadí - podstata tohoto článku je inde. Chceme poukázať na to, že iná cesta ako schudnúť neexistuje. Jedine pohyb a kvalitná strava! Preto prosím rozšírte tento článok medzi ľudí, ktorí majú problémy s chudnutím a dali za rôzne doplnky nemalé peniaze. Pretože beh je zadarmo, strava je síce drahá, ale kvalitná a prípadne naše tréningy stoja pár desiatok eur. To sa oplatí, nie?

Najmä, keď je na konci zdravé, vyrysované a funkčné telo.

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie