Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Ako zväčšiť objem rúk? 5 základných tipov!

 

Zaujíma Vás, ako zväčšiť objem rúk za pomerne krátke obdobie? Potom je náš článok o zväčšení objemu tricepsu a bicepsu práve pre Vás. Základné fakty a niekoľko odporúčané - ako mať väčšie a svalnatejšie ruky už v priebehu niekoľkých týždňov. Pravdupovediac, sami asi dobre viete, že bez tréningu to nejde. Avšak aj pri dodržovaní našich tréningových plánov nájdeme niektoré špecifiká, vďaka ktorým môžete mať väčšie ruky už aj Vy. A to za dostatočne krátku dobu, oproti iným klasickým plánom.

 

 

Unavení zo stagnujúceho bicepsu a tricepsu?

Už Vás nebaví mať rovnaký biceps niekoľko mesiacov, či dokonca rokov od začiatku cvičenia? Malé zmeny v objeme predlaktia, tricepsu a celkovo rúk? Nedivíme sa. Aj keď bicepsy zďaleka nie sú najdôležitejšou partiou nášho tela, práve ich vidno pri stretnutí s ostatnými ľudmi azda najvýraznejšie. Ako na veľké ruky je teda otázka, ktorá trápi väčšinu z nás!

 

Tip č.1: Dajte rukám vlastný deň!

Čítate dobre, doprajte Vašim rukám vlastnú tréningovú jednotku. Teda deň, kedy sa nebudete venovať ničomu inému. Na programe bude len zväčšenie objemu rúk. Nič Vám ruky nezväčší tak, ako ich tréning v jednom dni. Tým rozumieme trénovať biceps, triceps a predlaktie v jednom dni. Väčšina cvičencov pridá biceps po benchpressi alebo inej ťažkej svalovej partii. Pravda je taká, že vždy najlepšie rastie partia, ktorú trénujeme ako prví. Je to jednoduché - ku koncu tréningu sme už mierne vyčerpaní!

 

Tip č.2: Trénujte aj predlaktie!

Cviky na predlaktie sú všeobecne opomínanou časťou tréningov nejedného cvičenca. A to ako začínajúceho, tak pokročilého. A pritom predlaktie je tou svalovou partiou, ktorá okrem funkčnosti zlepší aj optický vzhľad paže. Môžete mať veľký biceps, veľký triceps ale s tenkým predlaktím bude ruka vždy vyzerať maličká.
Jay Cutler

 

Tip č.3: Maximalizujte hladinu krvi počas tréningu!

Presne tak - pri tréningu pumpujte. Ak pumpujete bicepsy a tricepsy, dostávate do nich neuveriteľné množstvo krvi. A tá prinesie so sebou aj výživové látky - tým môže začať nárast sily a objemu. Druhou výhodou je vplyv pumpovania na fasciu. Tá sa musí u niektorých ľudí významne roztiahnuť, aby dosiahli vytúžených objemov. Rozhtiahnutie prebieha najideálnejšie vtedy, ak je ruka napumpovaná.

 

Tip č.4: Znížte hladinu telesného tuku!

Tento známy fakt nemusíme ani predstavovať. Pri vyrysovaných rukách je lepšie vidieť vaskularita a svaly sú krajšie definované. Ak aj nie opticky väčšie, určite pôsobia silnejšie a kvalitnejšie. Čím ste vyrysovanejší, tým vyzerajú Vaše ruky mohutnejšie - oproti zvyšku tela. Nájdite teda optimum medzi silou a kvalitou svalovej hmoty.

 

Tip č.5: Koncentrujte sa na danú svalovú partiu

Tieto mesiace budú jednoducho patriť objemu rúk. Objem bicepsu, objem tricepsu a zväčšenie objemu predlaktia. Nič iné Vás nezaujíma. Budete cvičiť silové cviky, aby ste posilnili celé telo a vyplavili ideálne množstvo hormónov pre podporu rastu Vašich rúk. Ale jediné, čo Vás bude primárne zaujímať budú ruky. Vystriedajte niekoľko cvikov. Neexistuje žiaden najlepší cvik, ktorý by ste mali cvičiť po dobu 3 mesiacoch. Vyskúšajte takmer všetko, cviky obmieňajte.

 

Dodržujte tieto rady, sústreďte sa na cvičenie a najmä na dané svalové partie a o pár mesiacov budete riešiť iné problémy - tenké rukávy tričiek!

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie