Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Je možné zväčšiť prsia cvičením?

 

Dnes sa pozrieme na tému, ktorá zaujíma predovšetkým dámy. Napriek tomu, že už bolo niekoľkokrát podčiarknuté a dokázané, že cvičenie má na veľkosť poprsia u žien minimálny vplyv, stále sa nájdu ľudia, ktorí tomu nechcú veriť a hľadajú článok, ktorý povie opak. Dnes ste ho nenašli. Cvičenie má však, rovnako ako na celú postavu, pozitívny vplyv aj na tvar Vašich pŕs. Je teda možno zväčšiť prsia pomocou cvičenia? Minimálne opticky vylepšiť určite!

 

Tak ako čas plynie, postupne sa vyvíja aj ideál v spoločnosti ohľadom ženských pŕs. Čoraz menej záleží na extrémnej veľkosti, ideál je dnes kladený na tvar, ktorý vydrží rovnaký v akomkoľvek pohybe, ktorý vykonávate. Takže krásne prsia sú tie, ktoré sú prirodzene elastické, majú pevný tvar a ľudovo povedané „stoja“. Perfektným športom, ktorý upraví pevnosť dámskych pŕs je plávanie a hneď po ňom nasleduje posilňovanie. Niekoľko jednoduchých cvičení Vám môže pomôcť zlepšiť prsné svaly a tým ich pevnosť. A tu sa dostávame k novému vnímaniu ideálnych pŕs - sú pevné, držia svoj tvar. A vo väčšine prípadov teda nezáleží až tak na ich veľkosti!

 

 

Niekoľko cvičení na zlepšenie ženských pŕs.


Tlak. Tým, že prinútite prsné svaly k tlaku, vyviniete u nich aktivitu, ktorá ich podnieti k lepšej pevnosti. Tlaky sú ideálne na pevné prsia! Postavte sa k stene, vystrite ruky oproti a tlačte aspoň 10 sekúnd tak, ako keby ste chceli stenu odsunúť. Dajte si chvíľku pauzu a cvik zopakujte ešte 9 krát, celkovo teda 10 sérií.

 

Naťahovanie. Opačným pohybom skúsime prsia prinútiť strečovať aj z druhej strany. Postavte sa opäť rovno, ruky položte na boky a mierne ich ohnite v lakťoch. Potom sa pokúste lakťami dotknúť poza chrbát. Iste, na prvý krát to nepôjde a možno ani nikdy, ale ak cvik budete vykonávať pomaly a postupným približovaním po dobu 10-15 sekúnd, ukážkovo natiahnete prsné svaly. Opakujte aspoň 4 série.

 

Tlak. Opäť tlak, ale pre tento krát použijeme dlane, pričom ich pred hruďou tlačíme oproti sebe. Vydržte aspoň 3-5 sekúnd a zopakujte 8-10 krát.

 

Plávanie. Posledným tipom v sérií cvikov na zlepšenie tvaru pŕs je plávanie na sucho. Ako sme už spomenuli, tento šport je ideálny na vyvinutie prsných svalov, ktoré majú blízko k ideálom spoločnosti. Postavte sa, mierne sa prehnite a prsiarske zábery presne tak, ako vo vode. Urobte sto pomalých záberov, pričom stále preciťujte prsné svaly.

 

 

Týchto niekoľko tipov Vám neprinesie väčšie prsia o niekoľko veľkostí tak, ako to sľubujú rôzne tabletky či mastičky. Avšak pri pravidelnom trénovaní týmto štýlom môžete prsia pozdvihnúť, spevniť a opticky zväčšiť. Pridajte k tomu kvalitný tréningový plán s dostatočnou kardio aktivitou a nechajte Vaše prsné svaly, ktoré sú pod žľazami, narásť aspoň o pár centimetrov. Vďaka tomu budete mať po čase naozaj väčšie prsia, no najmä zdravšie a atraktívnejšie prsia. 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie