Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Najlepšie cviky na ABS sixpack

 

Zaujímalo Vás, ako si vymakať ABS sixpack, teda ľudom a ženami milované tehličky? Aj keď skutoční borci sa neposudzujú podľa rysu ABS, drvivá väčšina verejnosti ich spolu s veľkým bicepsom pokladá za modlu a dôkaz driny v posilňovni. Lenže problémov je hneď niekoľko. Chudí ľudia môžu mať vypracované a vysekané brucho takmer okamžite. V porovnaní s endomorfmi. Znamená to, že sú silnejší? V drvivej väčšine prípadov nie. Tak či onak, existujú cviky na zvýraznenie tehličiek a na ich maximálne vypätie počas tréningu.

 

Nie je tajomstvom, že najväčší drviči majú dokonca na brucho vyhradený celý jeden tréning. Je to tak síce efektívne, kto z nás však dokáže motivovať myseľ 24/7 a chodiť týždenne do fitka 4, prevažne 5x týždenne? Ukážme si teda cviky, z ktorých časť zvládnete aj doma a platia rovnako pre pánov ako pre dámy.

 

Brušáky, brušáky a tehličky?

Nie. Brušáky a sedľahy nie sú tým tajomstvom pre six-pack. Popravde, opakovaný a násilný pohyb chrbtice je to najhoršie, čo môžete pre Váš chrbát spraviť. Tieto cviky teda z hľadiska vyrysovania brušného svalstva nie sú najhoršie. Ale poznáme lepšie. A tiež vieme to, že vyrysovať brucho je predovšetkým zásadou správneho stravovania. A kardio aktivity. Pozrite sa napriek tomu na kľúčové aktivity a začnite budovať ABS ako nikdy predtým!

 

1. Zdvihy

Wtf? Áno, zdvihy! Uchyťte hrazdu približne na šírku ramien, o niečo širšie. Ramena stiahnite dole, ohnite nohy pred seba, prekrížte nohy, stiahnite zadok a precíťte ABS. Celý cvik? Nie, toto je len začiatočná pozícia. Pritiahnite sa k hrázde až do momentu, kedy budete na úrovni kľúčnej kosti. Vydržte a pomaly sa vráťte do pôvodnej pozície.

Série: 3                Opakovaní: do zlyhania                                Oddych: 120 sekúnd

 

 

2. Hody medicinbalom

Už ste išli vo fitku okolo magorov, ktorí si hádžu ťažké medicinbaly? Tak teraz sa stanete jedným z nich. Títo ľudia totiž vedia viac ako dobre, že medicinbaly patria k skvelým pomôckam na vyrysovanie ABS brušných svalov. Uistite sa, že ste na podlahe, kde tento cvik nebude prekážať. Loptu najprv vystrite nad hlavu a pretiahnite sa na maximum. Čo teraz? Z plnej sily hoďte medicinbal o zem. Pozor, občas sa odrazí.

Série: 3                Opakovaní: 20                  Oddych: 60 sekúnd medzi sériami

 

 

3. Koliesko

 

Už ste to určite videli a pripadalo Vám to minimálne neštandardné. No chytiť špeciálne koliesko (také, ako je na prvom obrázku) s rúčkami, dať sa do postoja na kolená a pomaly spúšťať dopredu je maximálne efektívne. Precítite tým naozaj rozsiahlu časť brušných svalov.

Série: 4                Opakovania: do zlyhania              Oddych: 90 sekúnd medzi sériami

 

4. Práca s nohami

Oveľa efektívnejšie funguje, ak do cvičenia zapojíte časti tela. Preto si ľahneme na chrbát a nohy vystrieme do 90 stupňového uhla. Postupne ich spúšťame vpravo až takmer k zemi. Vrátime naspäť a to isté opakujeme do ľavej strany.

Série: 4                Opakovania: 10 na každú stranu Oddych: 60 sekúnd medzi sériami

 

 

Tento základný prehľad odporúčame zaradiť k bežnému tréningu z našej ponuky. Pokojne ho pripojte kedykoľvek budete mať chuť cvičiť. Alebo si ho môžete zacvičiť sami doma, ak máte potrebné vybavenie. Vypracované brucho je výsadou poctivej stravy a kvalitného tréningu. Teraz už viete ako, takže do leta máte dosť času. Ale začnite už teraz, nie je dôležité, ako sval vyzerá. Podstatné je to, ako funguje a slúži majiteľovi. Preto trénujte ABS a posilňujte stred tela - v súčasnosti jednu z najpodceňovanejších častí. To sa Vám nemusí v budúcnosti oplatiť.

 

Poznáte niekoho, kto chce mať vypracované brucho? Pošlite mu tento článok a ušetrite tak starosti s brušákmi!

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie