Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Pálenie tuku na maximum - časť prvá!

 

Tuctový článok, ktorý nepríde s ničím prevratným. Naopak, otrieska nám o hlavu všetko podstatné. Pretože ako vieme, a napriek tomu často zabúdame, žiaden zázračný spôsob ako schudnúť rýchlo a zdravo NEEXISTUJE. Drina, diéta a opäť drina. Aspoň ten výsledok stojí za to, takže si zhrňme tie najfundamentálnejšie poznatky, ktoré by ste o chudnutí mali vedieť. Čím skôr si zafixujete, že za chudnutím je dlhodobá zmena životného štýlu a nie krátkodobé odopieranie, tým skôr uvidíte výsledky. A môžete nám veriť – ak sa raz vydáte na cestu zdravej stravy a aktívneho životného štýlu, rozhodne ju nebudete ľutovať!

 

HIIT – Vysoko intervalový tréning

Ach nie, zase. Áno, zase. Čítate o poctivom, náročnom, no stále účinnom spôsobe chudnutia. Starý dobrý intervalový tréning vo vysokej intenzite. Na 99% ste už o ňom počuli, takže to zhrnieme kratšie. Prečo ste o ňom počuli? Pretože FUNGUJE. Základ pre snahu zhodiť nejaké kilogramy a páliť tuky čo najefektívnejšie.

HIIT tréning je oveľa efektívnejší ako klasické kardio. Nielenže priamo spaľujete počas tréningu viac kalórií, tento proces pokračuje aj celých 24 hodín po ňom. Neznamená to nutne, že sa musíte obmedziť len na intervalové šprinty, avšak tvoriť základný kameň určite môžu.

hiit vysokointervalovy trening kardio aktivita cvicenie fitness

 

Šprintujte. Viac.

Kedy ste naposledy skutočne šprintovali? Ak si myslíte, že dvíhanie ťažkých váh je to jediné, čo Vám zaručí proces chudnutia, ste na omyle. Potrebujete vyvážený pomer kardio aktivít, tréningu a diéty. Kardiovaskulárne cviky sú esenciálne pre rýchle spaľovanie tukov! Telo totiž čerpá zložené sacharidy pre získanie energie najmä počas prvých 20 minút kardio aktivity. Po nich telo prepne a začne brať za zdroj energie uložený tuk.  

Šprint využíva dvakrát viac svalov, čo znamená ohromnejšiu spotrebu energie. Významný je tu aj kyslíkový dlh, ktorý bude musieť telo „splatiť“ aj po tréningu. Metabolizmus sa naštartuje a zvyšok už poznáte – dostaví sa želané spaľovanie tukov!

 

Nájdite si pravidelný šport

Nájsť si pravidelný šport, ideálne kolektívny, je skvelý spôsob ako spestriť kardio aktivitu a spáliť nejaké kalórie navyše. Je to zábavnejšie ako beh s mp3 prehrávačom či HIIT na bicykloch. Nemáte ani pocit, že to robíte pre spaľovanie tukov. Naopak, ide o športovú hru a spaľovanie tu nie je primárnym cieľom.

A napriek tomu funguje dokonale. Nemusíte byť Michael Jordan či Cristiano Ronaldo, aby ste si mohli na najbližšom ihrisku zahrať loptové hry.

 

To je pre dnešok všetko, rady ako chudnúť však budú postupne pribúdať, preto sledujte náš blog a čakajte čoskoro pokračovanie! 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie