Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Cross Fit tréning - novinka?

 

 

Cross Fit tréningový plán spočíva v niekoľkých rôznych cvikoch, ktoré sú zoradené tak, že na seba plynule nadväzujú. Prečo je taký veľký hluk okolo toho, čomu sa vraví Cross Fit tréning? Poďme sa pozrieť na to, v čom spočívajú tajomstvá tejto novinky a či je aj pre Vás vhodné začať cvičiť Cross Fit tréning!

 

Čo je to CrossFit? Stručne vysvetlené to máme už v úvode. Nutné dodať, že tréning Cross Fit je zakaždým iný a nestane sa, že budete cvičiť to isté, čo pred dvoma dňami. Cross Fit tréning by sme teda mohli podľa nášho preložiť ako kruhový tréning do posilňovne. Od kedy sa cvičí Cross Fit? Približne od roku 1990. Crossfit a zlepšenie fyzickej zdatnosti priamo úmerne sa od tejto doby nepodarilo preukázať, sami však posúďte, či je systém trénovania Cross Fit efektívny.

 

Crossfit tréning Vás obráti hore nohami, pretože funguje na iných princípoch ako klasické posilňovanie. Celkovú fyzickú kondíciu a transformáciu tela by ste mali dosiahnuť práve tým, že viete ako trénovať Crossfit. Cieľom je úplne zmeniť zaužívaný stereotyp cvičenia s činkami v posilňovni. Už žiaden pondelok a prsia - Cross Fit je celkom iný. Tak to hlásajú cvičitelia Cross Fit a určite Vám nepovedia, že Cross Fit si môžete pokojne odcvičiť aj doma. Niekto však nemá vôľu, ktorá je pri tomto type cvičenia potrebná viac ako inokedy.

 

Princípy CrossFit hovoria jasne - čo najviac šokovať svalové partie a energetické systémy v našom tele. Cross Fit sa pokúsi optimalizovať každú z 10 oblastí fitness. A tie sú následovné:

 

    Kardiovaskulárny systém a crossfit

    respiračná vytrvalosť

    sila

    odolnosť

    pružnosť

    koordinácia,

    rýchlosť

    rovnováha

    presnosť

    húževnatosť

 

To je výhodou aj nevýhodou. Ak chce niekto začať s cvičením a použije práve CrossFit systém, nemusí mu to byť nič platné. Naopak oplatí sa pre cvičencov, ktorí majú už niečo odcvičené. Inak môžete riskovať, že telo pri spracovaní viacerých podnetov nebude optimalizovať výkonnosť.

To sú v skratke pravidlá a predstavenie Cross Fitu. Už viete, o čom je Cross Fit? Onedlho pribudne tréning na CrossFit exkluzívne len v MyBodyManager tréningovom systéme. Predtým však odporúčame, aby ste si vybrali tréningový plán z našej ponuky na mier. Začnite najprv klasicky, Cross Fit je ideálny až po roku tréningu.

 

Prejdite na registráciu 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie