Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Kedy začať rysovať do leta?

 

Otázku kedy začať spaľovať tuk pred letom si kladie väčšina ľudí, ktorí pravidelne cvičia. Záleží to od množstva telesného tuku alebo času, ktorý ste boli v objeme? Možno je dôležité správne načasovať formu na letné kúpaliská. Poďme sa spolu pozrieť na to, kedy treba začať „sekať“ telo, aby ste v lete očarili skvelou formou.

 

Chcete v lete zožať obdiv vyrysovaným telom?

Ale na to potrebujete mať nejaké svaly. Ak ste po kvalitnej objemovke, máte dobrý základ pre sekanie. Už stačí len dať dole tuk a udržať isté percento z tých svalov, ktoré ste nabrali. Ak práve nekončíte objemovku, vyberte si radšej niektorý z fullbody tréningov. Ak chcete začať cvičiť a máte viac tuku, ako je zdravé, tiež môžete začať tréning na vyrysovanie.

Pre ženy je podstatné, aby mali odhodlanie. Tu nemusíte mať až tak veľký svalový základ ako muži, podstatné je, aby ste mali svaly precvičené a bolo vidno, že pravidelne čelia záťaži. Vtedy vyzerajú prirodzene a aj pokožka je pevná, no zároveň pružná.

 

Telo je po objemovke unavené a neohrabané. Alebo po celoživotnej objemovke. A náš cieľ? Rozhýbať ho a dať mu zabrať. Získať kondíciu a spáliť tuky. Všetko to znie ľahko, ale vytúžená postava je vo väčšine prípadov vzdialená niekoľko mesiacov. Preto je dobré zamyslieť sa, kedy je vhodné odštartovať chudnutie pre získanie formy do leta. My vravíme, nechajte si aspoň 2 mesiace na kvalitnú rysovačku. A základom tej je správny tréningový program a kvalitná diéta. Diéta v zmysle stravovací plán, pri ktorom sa nebude radikálne obmedzovať všetko prijaté jedlo. Len niektoré.

 

 

Zabudnite na diéty na štýl dámskych magazínov. Musíte jesť, akurát správne. A musíte veľa športovať, najmä kardio aktivita je vhodná. Vôbec to neznamená, že musíte prestať s cvičením v posilňovni. Tréning v posilňovni pomôže udržať svalovú hmotu, ktorú ste počas objemovky nabrali. Alebo ak ste začínajúci cvičenec s nadmerným množstvom tuku, tak hmotu získať. Transformácia tuku na svaly neexistuje, ale ak počas chudnutia cvičíte, opticky to vyzerá, že sa tuk premení na svaly. V skutočnosti je nemožné premeniť tuk na sval. Ale dá sa spáliť tuk. A popritom udržať/nabrať svalovinu!

 

Koľko je optimálne množstvo telesného tuku?

To je veľmi individuálne, fitness modeli a modelky majú okolo 3-4% telesného tuku. Na to môžete rovno zabudnúť. Je za tým množstvo preparátov, driny, talentu, genetiky a 101% strava. Vy však môžete reálne dosiahnuť úroveň 8-14% telesného tuku u mužov a bude to vyzerať stále dobre. U žien je to približne 16-25% telesného tuku, kedy vyzerajú atleticky a zdravo. Presne tak, dnes je sexy byť chudý. Ale primerane a vyzerať pri tom aj zdravo. Čo myslíte, kto vyzerá lepšie - modelka, ktorá drží drastické diéty alebo športovkyňa, ktorá popri športovej diéte veľa športuje a formuje tým svalstvo?

Pripravili sme pre Vás tréningové programy programy na leto, s ktorými sa do formy dostanete už za 2 mesiace. Nechceme Vám tlačiť do hlavy milosrdné lži, takže narovinu - letná forma je záležitosť minimálne 6 týždňov poctivej driny pre niekoho, kto má viac tuku ako je považované za esteticky správne. Nezabúdajte, že ak sa raz naučíte spravne stravovať a schudnete vďaka športu, Vaše kilá sa vrátia ťažšie ako po drastickej diéte bez pohybu. Navyše je takéto chudnutie zdravšie a prirodzené.Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu na chudnutie!

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie