Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Prečo cvičiť doma?

 

Cviky s vlastnou váhou môžeme na internete hľadať donekonečna. A tie najznámejšie poznáme určite aj z telocviku alebo aj posilňovní. Je cvičenie doma efektívne? Prečo by ste mohli pouvažovať nad tým, že tento mesiac vynecháte kúpu permanentky do posilňovne a začnete cvičiť doma?

Cvičenie na doma je vhodné predovšetkým pre začínajúcich cvičencov. Nemusíte sa hneď tlačiť do posilňovne, aby ste spevnili svoje telo a zlepšili výzor. Pre ženy je cvičenie na doma ešte o niečo ideálnejšie, keďže formované partie sa dajú vynikajúco precvičiť. A to bez toho, aby ste vystrčili päty z domu. Domáce cvičenie totiž vyžaduje dve veci - karimatku a silnú vôľu. A možno kvalitný tréningový plán.

 

 

Cvičenie na hrazde a s vlastným telom. Tak prirodzené. Oproti kovom v posilňovni má niekoľko výhod:

 

Cvičíte doma

Áno, nemusíte nikam chodiť. Jednoducho si doma rozprestrete karimatku a cvičíte. Vo vlastnom, nikto na Vás nepozerá. Nevýhodou môže byť strata motivácie a tiež fakt, že doma sa možno nedokážeme tak celkom prinútiť k pravidelnému cvičeniu.

Šetríte peniaze

Asi najlepšie výhoda. Síce máte obmedzené možnosti oproti fitnescentrám, za to robíte niečo, čo je telu prirodzené najviac, ako sa len dá. Predsa vlastné telo je to, čo by sme mali vedieť zdvihnúť a narábať s ním. Koľko obrovských chlapov v posilňovni nespraví ani jeden zhyb? Buďte fit a cvičte doma. Zo začiatku určite.

Zistíte, ako vážne to myslíte

Ak dokážete doma v začiatkoch odcvičiť niekoľko mesiacov, máte skvelý základ pre začatie v posilňovni. A ak nie, aspoň rýchlo a lacno zistíte, že to s fitness nemyslíte tak vážne. Domáce cvičenie pre ženy je ideálne, pretože kým nemáte odvahu s aktuálnou postavou vojsť do fitka, doma Vás nikto nevidí.

Cvičenie doma má výhody aj nevýhody. Ale jedno vieme - na začiatok a pre ženy je to priam ideálny spôsob, ktorým doplníte športové aktivity v prípade, že nemáte čas posilňovať. A tiež Vás perfektne pripraví na vstup do posilňovne, dodá telu rovnováhu, prirodzenú silu a Vám motiváciu.

Pre ženy sme na doma pripravili jednoduchý tréningový plán na doma 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie