Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Mýty o zdravom stravovaní, ktoré neplatia !

 

MasloVeľa ľudí Vám povie že čím menej tuku, tým lepšie, posledne prieskumy však dokazujú že to vôbec neplatí. Veľa "zdravých" potravín nie je až tak zdravých ako sa zdajú a naopak môžu vašu snahu schudnúť úplne sabotovať. Chcete teda vedieť ktoré sú tie mýty o stravovaní a čo je pravda čítajte ďalej.

 

Odstredené mlieko je lepšie

Zdraviu prospešné vitamíny v mlieku, vrátane vitamínov A, D, E, K, sú rozpustné v tukoch, čo znamená, že naše telo ich absorbuje efektívnejšie, ak sú konzumované spolu s tukom.  Odstredené plnotučné mlieko je zbavene 90 percent minerálov a vitamínov ako aj tukov a to čo dostaneme v obchode je len slabý odvar s toho čo nám ponuka čerstvé mlieko.

 

Len v sladkostiach je cukor

Pretože cukor sa nachádza v mnohých potravinách, ktoré každodenne konzumujeme – vrátane jogurtov, omáčok na cestoviny, či dokonca aj chleba. Áno tam všade je cukor. A nielen tam v podstate je v 95 percentách potravín ktoré dostaneme kúpiť. Malo kto vie že cukor je velmi návyková latkaA práve z cukru podstatne viac priberáme. Cukor je pre naše zdravie zlý. Z cukru podstatne viac priberáme . Napríklad štúdia z Harvard University v Spojených štátoch ukázala, že pitie sladkých nápojov denne zvyšuje riziko ochorenia srdca. Iná štúdia zistila, že strava s vysokým obsahom cukru súvisí s ochorením srdca. 

 

Nemali by sme jesť priveľa zeleniny a ovocia

Toto je asi nejvecsia loz ktorú môže ktokoľvek povedať. Za deň by sme mali zjesť aspoň päť porcií ovocia a zeleniny. Ovocia obsahuje veľmi veľa prírodného cukru a veľa vitamínov nehovoriac o antioxidantoch ktoré obsahujú . Zelenina je tiež veľká vitamínová bomba ale pozor varením prídu o veľkú časť svojho potenciálu ale aj tak sú to jedni s najzdravších potravín aké môže naše telo dostať.

 

Margarín je lepší, ako maslo

Mnoho rokov kupujeme margarín, kvôli jeho maslovej chuti, a pritom menšiemu obsahu tuku a kalórií. Zrejme to však bola nesprávna voľba. „Margarín je vysoko spracovaná potravina a obsahuje nasýtené tuky, ktoré telo nevie rozložiť, prostredníctvom tráviaceho ústrojenstva a pečene,“ vyvracia mýtus Vicki Edgson. Maslo je prírodný produkt bez akýchkoľvek prísad. Obsahuje prírodné mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znižovať riziko srdcových ochorení.

Celkovo je najlepšie pri diéte alebo pri snahe schudnúť je najlepšie držať sa zdravých a čerstvých potravín. To znamená že sezóne potraviny sú viac ako ideálne. AK chcete schudnúť alebo sa dostať do formy skúste náš projekt virtuálneho trénera ktorý Vám okrem jedálnička dodá aj presný tréningový plán.

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie