Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Pozor ! Potraviny škodlivé pre našu inteligenciu!

 

Áno je to tak. Naozaj sú potraviny ktoré poškodzujú náš mozog a teda aj našu inteligenciu. Mame zoznam top potravín ktoré nás otupujú.

 

1. Sladkosti 

 

SladkostiCukor a cukrovinky sú zlé nielen pre váš obvod pása, ale aj pre funkciu mozgu. Dlhodobá konzumácia cukru môže vytvoriť početné neurologické problémy, a taktiež ovplyvniť vašu pamäť. Cukor tiež vplýva na schopnosť učiť sa, čo je dôvod, prečo sa odporúča vyhnúť sa sladkým koláčom, cukru, kukuričnému sirupu a produktom s vysokým obsahom fruktózy.

 

 

 

2. Cigarety

 

Spôsobuje ťažkú ujmu na mozgu. Obmedzuje prietok krvi do tohto dôležitého orgánu, spolu s pravidelným tokom glukózy a kyslíka. Nikotín spôsobuje nielen predčasné starnutie, zápach z úst a predstavuje zvýšené riziko rakoviny pľúc, ale vplýva aj na tvorbu a funkciu neurotransmiterov stiahnutím drobných ciev, ktoré hrajú kľúčovú úlohu, pokiaľ ide o vaše mozgové funkcie.

 

 

3.Vyprážané potraviny

 

Jesť vyprážané potraviny, ako sú napríklad hranolky a rezne pravidelne, zvyšuje riziko rakoviny prostaty. Tak znie krátka a stručná správa poslednej francúzskej štúdie.

Takmer všetky spracované potraviny obsahujú chemikálie, farbivá, prísady, umelé príchute a konzervanty, ktoré môžu mať vplyv na správanie a kognitívne funkcie. Spôsobujú totiž hyperaktivitu, a to ako u detí, tak u dospelých. Vyprážané alebo spracované potraviny pomaly ničia nervové bunky v mozgu. Pozor aj na olej, na ktorom vyprážate. Ten slnečnicový sa pokladá za pomerne toxický.

 

4. Slané


Slané potraviny ovplyvňujú krvný tlak a sú ťažké na srdce. Okrem toho potraviny s vysokým obsahom sodíka vplývajú na kognitívne funkcie a narúšajú vašu schopnosť premýšľať. Inak povedané, slané potraviny obmedzujú inteligenciu! Spotreba slaných potravín preukázateľne pôsobí na organizmus ako droga, pretože spôsobuje tvrdé abstinenčné príznaky a túžbu po slanom.

 

 

 


 

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie