Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Ako si vybrať kvalitný proteín?

 

 

Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných diétach nakoľko svalová hmota je najlepší spalovač tukov.


 


Vätčšina nových nadšených cvičencov  nasmeruje svoju prvú cestu do obchodu z doplnkami výživy pre športovcov kde ich ohúria obrovské dózy a sáčky z označením Proteín ako si však vybrať správny proteín? V prvom rade by Vám malo záležať na kvalite Proteínu.

All Plant Rastlinný proteín

Kvalitné proteíny sa vyznačujú obsahom bielkovín 80g zo 100g produktu to znamená 80% podiel bielkovín.

Pôvod a zloženie proteínu je tiež dôležité medzi najkvalitnejšie patria rastlinné a živočíšne bielkoviny. Vaječné sa v organizme netrávia najlepšie a srvátkový proteín Vám môže spôsobovať traviace ťažkosti. Iba 80% strednej európy má dostatočnú toleranciu na laktózu! Kvalita proteínu sa však zohladnuje hlavne na obsahu aminokyselín.

Kvalitný proteín by mal určite obsahovať týchto 9 aminokyselín!


 Aminokyseliny sú ďalšou stavebnou látkou svalovej hmoty. Pri nedostatku aminokyselín nedochádza k rastu svalstva. Je jedno kolko bielkovín do seba dostanete ak nemáte dostatnočné množstvo aminokyselín zo vštkých potrebných zložiek k rastu svalstva jednoducho nedochádza.



 Kvalitný proteín je zákonite dostať za vyšiu cenu, ak Vám vaše financie nedovolia obstarať si kvalitnejšie výrobky nezabúdajte si k proteínu dokúpiť BCAA doplnok výživy ktorý by mal doplniť chýbajúce aminokyseliny v Proteíne.


Pri výbere Proteínu rozhoduje aj chuť, máte na výber rôzne typy príchutí no môžete si vybrať aj neutrálny proteín bez chuti ktorý možte použiť aj v kuchyni pri varení. Pozor však na vysokú teplotu pretože bielkoviny pri vysokej teplote fermentujú tzn. Strácajú na kvalite. Fermentácia je napríklad jav ked položíte mäso na horúci povrch a začne meniť farbu do biela.

Proteín bez chuti je napríklad vhodné zamiešať do brokolicoveho krému.

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie