Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

SOĽ. JE PRE NÁS DÔLEŽITÁ ALEBO NIE – POMOCNÍK ČI NEPRIATEĽ?

 

Sol pomocnik alebo nepriatelSodík, hlavná zložka kuchynskej soli, je pre ľudské telo natoľko dôležitý, že pri jeho nedostatku je ohrozený chod celého organizmu. Funkcie sodíka ako prvku sú preto nezastupiteľné. Zohráva hlavnú úlohu pri prenose nervových vzruchov a podieľa sa i na udržovaní stáleho objemu tekutín v tele. Každá živina, vitamín, minerál a stopový prvok plní svoju funkciu iba vtedy, ak sa v tele nachádza v správnom množstve. Ak sa však hodnota odkloní od fyziologickej, nastávajú neželané zmeny.

KEĎ SODÍK CHÝBA

Stavy, kedy je znížené množstvo sodíka v organizme sú menej časté. Vznikajú hlavne pri silných hnačkách, pretrvávajúcom vracaní alebo pri nadmernom potení pri zvýšenej fyzickej záťaži napríklad u športovcov. Sodík viaže vodu, preto platí priama úmernosť – ak sú zvýšené straty sodíka, znižuje sa i objem vody a naopak. Táto skutočnosť je dôležitá pre starších ľudí, ktorých organizmus obsahuje menšie percento vody a má sklony k dehydratácii aj nízkou senzitivitou k pocitu smädu.

NIEČOHO JE NAVIAC

Oveľa častejšie a najmä v dnešnej dobe sa stretávame so situáciou, kedy je soli, a teda sodíka nadbytok. Jedno z najväčších rizík, ktoré pre ľudské zdravie soľ predstavuje, je vznik alebo zhoršenie hypertenzie. Kardiovasklárny systém dostáva záťaž nielen z tukov, cukrov, ale aj zo soli. Ak vznikne kombinácia týchto faktorov, netreba sa čudovať nad rastúcim percentom srdcovo – cievnych ochorení a úmrtí.

Hypertenzia /vysoký krvný tlak/ je civilizačné ochorenie bez výrazných prejavov, ale naopak s veľmi výrazným rizikom na zdravotný stav človeka. Zvýšený tlak vzniká i postupujúcim vekom, kedy sa tepny usádzajú. Znamená to nielen zvýšenie tlaku, ale aj riziko vzniku trombóz a embólií. Nadbytok sodíka zadržuje vodu a následný zvýšený objem krvi zvyšuje krvný tlak, čo v konečnom dôsledku znamená nárast práce a záťaže pre naše srdce.

Diéta bez soli sa odporúča aj ľuďom s ochorením obličiek, ktoré nadmerná soľ a sodík v nej  negatívne ovplyvňuje. Diabetici, ktorých obličky sú ohrozené už samotnou cukrovkou, by mali svojmu filteru dopomôcť zníženou dávkou soli.

SOĽ V NAŠICH POTRAVINÁCH

Treba myslieť na fakt, že soľ nekonzumujeme iba solením polievky či jedla pri varení. Rôzne iné dochucovadlá ako sójová omáčka, horčica, zmesy korenín, bujóny obsahujú množstvo soli, ktoré sa však chuťovo vyrovnávajú s cukrom, ktorý obsahujú. V mnohých výrobkoch je soľ nenápadne ukrytá. Konzervované výrobky, mäsové výrobky, údeniny, tvrdé i tavené syry ale aj chlieb, pečivo, jogurty a iné výrobky pre chuť pridávajú dve hlavné ingrediencie – soľ a cukor.

Netreba však šíriť názor, že zdravé je žiť bez soli. Zdravé je vyhýbať sa skrytej soli v potravinách a kontrolovať si mieru konzumácie. Kuchynská soľ je jodizovaná, čo je dobrá správa pre štítnu žľazu a jej správne fungovanie. Preto ako vo všetkom, treba nájsť zdravú strednú cestu a prispôsobiť mieru svojmu stavu.

A AK EŠTE STÁLE VÁHATE…

V minulosti slúžila soľ ako konzervačný prostriedok.  V istom roku však v Amerike zistili výrazný pokles rakoviny žalúdka. Nevedeli si však tento fakt vysvetliť. Neskôr prišli na to, že pokles rakoviny bol spôsobený objavom – chladničkou ako nový spôsob Američanov uchovávať čerstvosť potravín. Vtedy zistili, že soľ a údenie má vysoko karcinogénny účinok. Ak si toto spojenie uvedomíte v rôznych údeninách – šunkách, salámach, slaniních, klobásach, párkoch a iných spracovaných mäsových výrobkoch, je dobré sa nad tým zamyslieť pri nielen najbližšom výbere potravín.

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie