Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Zdravé a osviežujúce nápoje na leto

 

Každý deň na nás začína pražiť slnko. Áno - leto sa blíži. Radosť, kúpaliská, relax či opaľovanie. A opäť aktuálna téma hydratovania a dostatočného príjmu tekutín. Ako je to s cvičením a príjmom tekutín? To, že Coca Cola nie je to najlepšie pre Vašu postavu vie snáď každý. A napriek tomu si ju môže každý z nás dopriať - s výnimkou cvičencov pripravujúcich sa na súťaž. Presladené limonády sú folklórom letných párty, osláv a celkovo užívania si. Nebudeme Vám ich zakazovať, sami musíte vedieť to, v akej miere sú ešte únosné. Dnes sa radšej pozrieme na to, aké iné zdravé drinky na leto si môžete pripraviť. V pohodlí domova a za pár minút tak, aby boli zdravšie ako spomínané nealkoholické nápoje.

Drink na leto

Prišiel čas nosiť so sebou pochúťky, ktoré zaženú smäd a potešia aj Vašich kamarátov. Ako prvú spomenieme klasiku medzi klasikami - limonádu. Neskôr ľadový čaj, tiež super tradičný nápoj. Potom menej známy drink „Sweet Lassie“ a zvyšok opäť v duchu čerstvých štiav. Inšpirujte sa a poďte si vychutnávať leto s MyBodyManager a našimi tipmi na chladené nápoje.

 

Limonáda

Každý z nás ocení jednoduchú limonádu po celom dni strávenom v horúcom vonkajšom počasí. Limonáda je naozaj skvelý spôsob, ako si osviežiť zmysly. Po jej vypití sa budete cítiť čerstvejší a sviežejší - pravdaže po takej posilňovni len naoko, no určite pohár chladnej limonády dodá energiu.

Príprava limonády je jednoduchá:

- Vezmite tri citróny a vytlačte ich do pohára - to môžete spraviť buď vďaka odšťavovaču (mechanickému pre zachovanie dužiny) alebo jednoducho stlačením v ruke.

- V rovnakom množstve, ako je šťava z vytlačených pomarančov, nalejte do druhého pohára zovretú vodu a pridajte podľa vlastného gusta cukor. Odporúčame tak, aby bola voda mierne až stredne sladšia, nie extra presladené.

- Pri servírovaní alebo príprave celkového nápoja dajte malé množstvo z každého pohára do nového pohára či fľaše a pridajte studenú vodu. Pomer si regulujte podľa Vašej chuti, platí že by sa mal rovnať ako obsah citrónovej šťavy, tak aj obsah cukrovej vody.

Ľadový čaj

Druhou klasikou je ľadový čaj. Nie ten precukrený z obchodov, ale doma pripravený. Štúdie potvrdzujú, že pravidelné pitie čaju znižuje riziko Alzheimerovej choroby, cukrovky a pomáha budovať zdravšie zuby či silné kosti. Obdobne to platí teda aj s ľadovým čajom.

 

 Vezmite dve šálky vody (= dve porcie, čiže obsah vody si prispôsobíte želanému množstvu) a nechajte ju zovrieť. Klasicky uvarte čaj, s tým rozdielom, že namiesto napríklad 2 vreciek pridajte až 4. Tiež dobu varenia ponechajte len na 5 minútach. Po vychladení pridajte cukor a poriadne rozmiešajte. Nakoniec ku koncentrovanému čaju s cukrom pridajte ľadovú vodu či ľadové kocky.

 

Sweet Lasi

Konečne niečo iné ako len voda. Nakoľko je v tomto drinku použitý jogurt, budú ho obľubovať najmä ženy. Ale aj muži si určite radi pochutnajú na osviežujúcom nápoji, ktorý dodá potrebnú energiu a v prípade verzie bez cukru naštartuje trávenie správnym smerom.

 

Vezmite 500g jogurtu a pridajte 50 gramov cukru. Pridajte ľadové kocky a všetko vymiešajte na pastu. Neskôr pridajte približne 150-200 ml čerstvej šťavy vami vybranej príchute. Tak a to je všetko, dobrú chuť.

 

Čerstvé ovocné šťavy a džúsy

V čom je hlavná výhoda čerstvých štiav? Poskytujú prírodnú formu energie v podobe jednoduchých cukrov. Preto aj pridanie letnej dávky čerstvých štiav môže pomôcť pri prevencii obezity. Je lepšie, ako vypijeme pomarančovú šťavu, čerstvo doma zlisovanú ako keby ste mali zjesť cukrovinku typu Margot. A je to oveľa sviežejšie, samozrejme.

Prípravu zvládne každý, len dodáme, že pre zahustenie použite ľadovú drť, možno oriešky či iné kúsok zmrzliny, smotany a kľudne aj tvaroh. Fantázii sa medze nekladú, takmer všetko je zdravšie ako populárna kola.

 

Tak čo, pripravení užiť si toto leto s osviežujúcimi nápojmi a povedať tak áno zdraviu? 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie