Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Silné telo, silná myseľ - 1. časť

 

Ako dosiahnuť mentálnu vyrovnanosť, prirodzenú mieru sebavedomia, ktoré vedú k pozitívnejšiemu vnímaniu sveta? Veľké zmeny na Vašom tele vyžadujú aj kompletnú zmenu myslenia. Ak nemáte v súčasnosti návyky pre dokončenie cieľa, nedokážete sa plne koncentrovať, budete to mať ťažšie aj s Vašim telom. Naučte sa posilniť myseľ a motivovať sa tak k cvičeniu.

 

Ak sa snažíte dvíhať vyššie váhy, pribrať či vyrysovať, mentálna sila bude kľúčom k tomuto úspechu. Možno si hovoríte - moje ciele patria medzi tie, ktoré ovplyvním fyzickou námahou a aktivitou. Nie je to tak celkom pravda, naša myseľ kontroluje všetko, čo robíme. Aj posilňovanie a úspechy v ňom sú teda logicky z nemalej časti založené na tom, ako narábame s našou mysľou.

Ako sme na to prišli? Stačí si prelistovať životopisy či autobiografie slávnych kulturistov, powerlifterov či pokojne aj futbalových hráčov, bežcov. Líšia sa športom, ale všetci skutoční šampióni dosiahli úspechy najmä vďaka ovládaniu svojej mysle. Takmer každý z nás ma telo, ktoré dokáže neuveriteľné veci - musíme ich však povoliť a byť ochotní. Práve vyrovnaná a čistá myseľ rozhoduje o úspechu či zlyhaní. Toto nie sú len kecy ako z motivačnej knižky, jednoducho ide o fakt - kto má silnú myseľ, je cieľavedomý a rozvážny, môže dokázať oveľa viac!

Nemusíte byť práve skúseným atlétom, ale mentalitu víťazov jednoducho potrebujete. Či už chcete pribrať 5 kilogramov či zhodiť tuk, budete musieť spraviť veľké zmeny - vo svojich návykoch, pracovnej etikete či celkovo životnom štýle. Preto ti tu dnes prinášame niekoľko tipov, ako zlepšiť svoje rozmýšľanie a fixovať sa na cieľ.

 

Musíš vedieť, čo chceš

Klišé? Počkaj na koniec tohto paragrafu. Predtým, než sa vydáš na cestu, musíš vedieť, čo budeš robiť. Čo chceš so svojim telom dosiahnuť - byť vyrysovaný či naopak pribrať na monštruózne rozmery? Alebo potrebuješ silu a kondíciu pre šport. Či pekné svaly, ktoré budú navyše aj funkčné. Kulturista, amatér, fitness model? Výber je na tebe - je to tvoje telo. Ale cieľ musíš poznať, iba tak si môžeš ísť za ním!

Chceš byť kulturista, ale už teraz si podstatne obézny na to, aby si mohol ešte naberať? Úprimný cieľ je na dlhodobé plánovanie vždy lepší - najprv musíš predsa schudnúť a potom kvalitne naberať. Ale ak si nedáš cieľ, budeš sa len postupne potácať a nikdy ho nedosiahneš. Ak ti okolie nepraje a odhovára ťa, nezatracuj ho. Namiesto toho sa poriadne zamysli, čo budeš musieť obetovať a či si ochotný vôbec spraviť ústupky vo svojom doterajšom živote. Ak vezmeš ich názory do úvahy a poriadne si všetko premyslíš, bude tvoj cieľ pevnejší a reálnejší. Oveľa.

 

 

Obklop sa pozitívnymi ľuďmi

Akonáhle sa rozhodneš zmeniť svoje telo, budeš musieť bojovať s ľuďmi, ktorí ti predtým priali a dnes ťa odhovárajú či demotivujú. Komentáre o tom, že si tým posadnutý a že to preháňaš. A tiež, že to nemyslíš vážne či nedokážeš. Par krát je to v poriadku a podpichnutie je normálne, dokonca vie namotivovať. Ale v dlhodobom hľadisku by pravidelné reči tohto typu akurát „otrávili“ tvoju cestu. Ak držíš naozaj poctivo diétu a necháš poslednú kvapku potu vo fitku, neustála negativita ťa vystresuje. A zabije tvoj pokrok.

Napriek tomu sa nemusíš priateliť len s ľudmi, ktorí si idú tvrdo za svojimi. Vyhýbaj sa len rečiam tých, ktorí ťa vyslovene spochybňujú a ich komentáre na teba negatívne vplývajú. Neboj sa požiadať ich alebo zmeň včas tému. Pokojne odíď aj uprostred konverzácie, nemusíš to počúvať. Obklop sa radšej ľudmi, ktorí ťa podporujú. Tráv čas s tými, ktorí sú naozaj presvedčení a makajú. Nespoliehaj sa len na seba, ostatní ťa môžu tiež výrazne motivovať.

 

Nenáviď to, čo naozaj nenávidíš!

Chceš, aby bola väčšina tréningov pre teba ľahšou? Potom si vyber to, čo nenávidíš a znásob dávky. Máš na ďalší deň nohy? Daj si drepy dvakrát oproti normálu. Kardio ťa štve? Pridaj rýchlosť a vybi sa naplno. Nebaví ťa diéta? Nesoľ, nekoreň a jedz ešte hnusnejšie jedlá. Oproti tomu sa ti bude zdať diéta, tréning úplne v pohode. V tomto je podstata toho vydržať - vždy môže byť horšie.

Tým, že sa takto trýzniš, budú ostatné veci pre teba oveľa ľahšie. Áno, raz či dvakrát týždenne peklo - ale potom nasleduje voľná myseľ a radosť z „ľahších“ tréningov. Obdobne aj v živote mimo posilňovňu - ak zvládneš tie najťažšie úlohy v práci či škole, bude pre teba fitko odmenou a nie trýznením. 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie