Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Silné telo, silná myseľ - 2. časť

 

 Veľké zmeny nikdy neprídu bez toho, aby sme si ich dobre premysleli a zafixovali. Rovnako, ako sa profesionál musí odhodlať pripraviť sa na súťaže, rovnako sa nováčik musí odhodlať vôbec vstúpiť do posilňovne. Tvoja cesta je však o tebe a nikom inom.

Cítiš tlak? To je len dobré. Pretože cítiš, že za všetky výsledky so svojim telom si zodpovedný ty a nikto iná. Na druhej strane - buď rád, pretože máš silu a možnosť ovplyvniť všetko. S niekoľkými zmenami v zmýšľaní môžeš premeniť prekážky na udalosti, ktorých sa nebudeš vedieť dočkať. Budeš sa tešiť, až ich prekonáš.

Ďalšie tipy na posilnenie mentálnej sily a odhodlanosti

Udrž si svoj štandard

Výšky sú vysoko, o tom niet pochýb. Ale sú príliš vysoko len dovtedy, kým si nezvykneme. Ťažký tréning a správne stravovacie návyky sa stávajú ľahšie, čím dlhšie ich máme. Ako každý iný návyk - je ťažké s tým začať, no väčšinou ešte ťažšie skončiť. Zvážte preto nabudúce, keď budete chcieť prerušiť šnúru a obdobie ktoré máte - napríklad vynechaním tréningu. Stojí to za to dať si nevhodné jedlo? Nielenže Vás budú trápiť výčitky, ale tiež v budúcnosti budete náklonnejší k ďalšiemu zlému rozhodnutiu.

Krátkodobé a dlhodobé ciele

Stanovte si ciele. Aj krátkodobé, aj dlhodobé ciele. Ak chcete meniť telo či kondíciu, je najhoršie stagnovať a spoliehať sa na to, „že to s drinou nejak príde“. Motivácia k dosahovaniu cieľov je kľúčová. Napríklad si povedzte, že chcete zlepšiť drepy. Namiesto 220 opakovaní zaraďte 260. A nie čakať na zlepšenie. Nezastavujte sa na tomto čísle. Premýšľajte nad tým, koľko by ste mohli zdvihnúť nabudúce.

Konštantne udržujte a aktualizujte svoje ciele v krátkom období. A nezabúdajte na celkový cieľ, ktorý ste si stanovili do dlhšieho obdobia. Nemusí byť až tak priveľmi konkrétny ako krátkodobý cieľ, ale tiež nie je dobré povedať si „chcem schudnúť“. Správne je totiž „chcem schudnúť aspoň 6 kíl za 7 týždňov najmä v oblasti brucha a posilniť kondíciu“. Vidíte ten rozdiel?

Prekonajte zlyhanie

Aj keď toto nie je príliš motivačné - pravdepodobne zažijete aj zlyhanie. Na 99,9%. Aj pri dodržaní všetkého na maximum. Pracovný stres, pokles energie či zlý tréning, zlé jedlo. Aj napriek tomu, že sa zlyhaniu nevyhne nikto z nás, nie je to dôvod pre ospravedlňovanie nedisciplinovanosti. Naopak, zlyhania nám pripomínajú, prečo sme začali a prečo pokračovať. Správne nastavenie mysle nás dovedie k cieľom, ktoré sú aktuálne pre nás nemožné.

 

Redakcia MyBodyManager Vám praje príjemné cvičenie a dosahovanie cieľov, ktoré máte v pláne. 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie