Novinky blogu

 • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
 • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
 • Začnite behať pre svoje fyzické a... Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Každý tretí cvičenec nemaká naplno!

 

Alebo skôr vôbec. Dnes sa pozrieme na výsledky jedného skutočne zaujímavého prieskumu naprieč fitness centrami. Aj keď bol výskum realizovaný v USA, výsledky môžeme vzťahovať aj na naše podmienky. Koľko poznáte "nemakačov" a demotivátorov, ktorí sa v posilňovni ani len nespotia?

Prieskum totiž dokázal, že až tretina ľudí v posilňovní sa ani len kúsok nezapotí. Približne len 50% návštevníkov posilňovní si ide tvrdo za svojim cieľom a uvedomuje si ho zakaždým, keď vykoná opakovanie. Ostatní? Prišli kvôli rozprávaniu sa s priateľmi či dokonca navštevujú fitko, lebo tam je atraktívna osoba, ktorú by chceli upútať. Je dobré, ak necvičíme poriadne a rozprávame sa neustále s priateľmi, do posilňovne chodíme bez jasného cieľu odcvičiť partiu/partie a jednoducho mrháme časom?

 

posilňovanie motivácia

V podmienkach fitnesscentier v USA dokonca vyšlo najavo, že 25% takmer vôbec necvičí a využíva iné výhody členstiev v kluboch - sauna či solárium. 10% využije skôr bazén a prekvapivo len 5% návštevníkov príde kvôli obrazovkám, na ktorých môžu sledovať športové udalosti či prenosy.

 

 • Chodíte do posilňovne naozaj cvičiť?
 • Aká je Vaša motivácia?
 • Cvičíte v samostatnej posilňovni alebo fitness komplexe?

 

U nás sa tiež pomaly rozlieha móda fitness domov, v ktorých okrem klasickej posilňovne nájdete prevažne kardio aktivity. Čoraz viac ale nájdeme multišportové komplexy. Je však správne chodiť do fitnesscentra a necvičiť primárne svalstvo, ale využívať doplnkové služby určené na regeneráciu? Správne či nie, každý si volí to, čo ho baví a čo jeho telo potrebuje. Avšak bez riadneho tréningu s dávkou koncentrácie len ťažko dosiahnete ciele, ktoré vidíte na obrázkov fitness magazínov.

 

2000 návštevníkov fitnesscentier - čo ešte prezradili?

Napríklad to, že väčšina strávi v posilňovni 2 hodiny týždenne. Opäť nedostatočné množstvo pre pokrok, ktorý by ste si želali. Až 29% sa priznalo, že jednoducho "nepreháňajú" tréning tak, aby sa zapotili. Nemýlite sa, ak očakávate, že veľká časť z tejto skupiny sú ženy. Medzi hlavné dôvody patrí hanblivosť za spotené telo či obavy o vlasy a make-up. Avšak ani tu sa netreba báť - potí sa naozaj každý, kto cvičí tvrdo a antiperspiranty či deodoranty sú dnes veľmi účinné.

Odhoďte preto všetky obavy o to, ako vyzeráte počas cvičenia. Pretože ten, kto vyzerá dobre a nie je spotený, nedal do toho maximum. A nemôže očakávať výsledky, ktoré dosahujú "makači". Opýtajte sa sami seba - oplatí sa Vám niekoľko hodín týždenne drieť a "hanbiť" sa za svoj pot, alebo sa hanbiť za svoje telo 24/7?

 

Motivácia a cvičenie

 

Nováčikovský syndróm

Bojíte sa cvičencov, ktorí majú naozaj odcvičené a hanbíte sa pred nimi cvičiť? Pamätajte, každý raz začínal. Až 10% z opýtaných sa totiž priznalo, že sa obávajú toho, aby ich ostatní videli počas príjmania rád od skúsenejších. Nikto nevedel cvičiť od začiatku, väčšinou Vám niekto chce naopak pomôcť a nie potopiť Vás. Tak stačí prehĺtnuť na chvíľku ego a nechať sa poučiť skúseným človekom, ktorý obetuje svoj čas a tréning na to, aby Vám pomohol. Jednoduché ďakujem či ľahká konverzácia zlepší naladenie a tréning.

 

     1. Väčšina zo skúsenejších Vám chce pomôcť s posilňovaním
     2. Dbajte na kvalitný tréningový plán
     3. Nechajte si poradiť prevedenie cvikov

 

Stačí prijať radu s nadšením a vziať si ju k srdcu - iste, niekedy nejde tomu druhému o to pomôcť Vám. Avšak v drvivej väčšine prípadov sa snaží skutočne vysvetliť nováčikovi veci, ktoré by zlepšili Vaše začiatočné cvičenie. Ideálne je, ak si pred vstupom do posilňovne cviky naštudujete a budete vedieť, ako ich približne máte cvičiť. Chvíľku potrvá, kym precítite svalstvo a budete vykonávať každé jedno opakovanie na 100%. Tam sa vlastne ani nikdy nedostanete. Posledné opakovania je takmer nemožné previesť technicky správne. Svoje tu hrá tiež koncentrácia na tréning.

 

Na záver dodáme už len číslo, že až 29% dotazovaných uviedlo, že využíva fitness centrum ako miesto, kde aspoň na chvíľku pobudne mimo svoj domov. Premeňte ho na efektívne miesto aktívneho odpočinku, koncentrujte sa na tréning, trénujte správne a dosahujte výsledky.
zdroj: geniusbeauty.com

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie