Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Ako schudnúť ešte pred Vianocami?

 

Či už Vám chýba k vysnívanej postave zhodiť malé percentá telesného tuku, alebo ide skôr o kilogramy, blížia sa Vianoce. Chudnutie po Vianociach nám na tvári často spôsobuje vrásky už počas Vianoc. Samotný sviatok má totiž podstatu, v ktorej zabúdame na zdravú životosprávu. Ale prečo mať pri vianočnom stole výčitky? Naopak, schudnite alebo naštartujte svoj metabolizmus už teraz a tešte sa z vianočného obžerstva naplno. Samozrejme, poslednú vetu sme mysleli s miernym nádychom irónie. Nebojte sa však už teraz začať makať tak, ako keby bolo po Vianociach. Možno Vás tá neustála chuť na sladké počas vianočných sviatkov prejde. A máte vyhraté.

 

Chudnutie pred vianocami

Začnite s tréningom naplno už dnes

Začiatok novembra. To máte niečo vyše mesiaca, kým začne naplno vianočný ošiaľ. Stres so zháňania darčekov je síce veľký, no určite sa dá prirovnať k tomu pracovnému či školskému. Preto sa pripravte na zdolávanie stresu už dnes - poriadnou dávkou tréningom a osvojením si stravovania sa počas stresového režimu. Viete, prečo máme najčastejšie chuť na sladké? Áno, odpoveďou je stres a nedostatok času. Ale máte na to uprostred uponáhľaného dňa vybaliť svoju zeleninku s ryžou a kuracími prsiami a aspoň na chvíľku vypnúť?

Vláknina, vláknina, vláknina

A ešte raz vláknina. Vláknine neobsahuje žiadne kalórie a napriek tomu nás zasýti. Spomalí vyprázdňovanie, takže budete mať oveľa menší hlad. A určite je pozitívne aj to, že jedlá s vysokým obsahom vlákniny sú náročnejšie na spracovanie v ústach - neustále žuvanie Vás prinúti jesť pomalšie. Jedlo si svojim spôsobom vychutnať a spracovať ho oveľa lepšie.

 

Vláknina v jedle napomáha chudnutiu

Veľa vody v jedle - doslova

Jedzte jedlá s vysokým podielom vody. Tá opäť nemá mnoho kalórií, takže tekutejšie jedlá ako nezasmažené polievky uspokoja Vaše brucho za cenu nižšieho množstva kalórií. Iným, overeným trikom je vypitie vody pred hlavným jedlom. Tá pošle mozgu signál, že už po časti porcie ste plní a zjete tak menej. Efekt krátkodobý, no účinný.

Nepreskakujte jedlá s bielkovinami

Základ každej poriadnej diéty - proteínové jedlá. Nepreskakujte ryby, grilované kuracie či iné chudé mäso, ktoré má skvelý podiel bielkovín ku sacharidom. Tie Vás nasýtia a naplnia na dlhšiu dobu ako sladkosti. Rovnako proteínový nápoj môže oddialiť hlad až o hodinu - tak prečo telu nedodať komplex bielkovín?

Pohyb základ chudnutia

Všetky naše vyššie uvedené rady sú fantastické, účinné a týkajú sa kuchyne. Tam sa síce primárne chudne, no stratu tuku musíte podporiť aktivitou. Nemáte čo robiť? Neseďte na Facebooku či pri telke a choďte sa prejsť. Alebo do posilňovne. Čokoľvek je lepšie ako sedenie doma a zajedanie nudy nezdravými jedlami. Na to budete mať predsa čas počas Vianoc. 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie