Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Zima, zima. Ako sa donútiť k cvičeniu?

 

Zimné mesiace sú nepriateľom výbornej kondície. Pre väčšinu z nás. Prečo je tomu tak? V zime je deň kratší, máme chuť na výdatné jedlá a to aj napriek tomu, že športová aktivita je preukázateľne nižšia ako v lete. Naopak, v lete počas teplých dní nám často stačí ľahké jedlo na zasýtenie a ani chuť do jedla nie je enormná. Ako bojovať s týmto démonom zimného prejedania a na čo si dať pozor?

 

Kvalitné bielkoviny

Najdôležitejšia časť počas celého roka, ktorú snáď ani nemusíme spomínať. Kvalitné bielkoviny sú pri strave základ a ok em udržania svalovej hmoty nám nedajú zámienku k tomu, aby sme sa prejedali nezdravým jedlom.

Poznáme to všetci – počas leta sme aktívni, milujeme šport a zdravé životné návyky. Ale príde zima, svetlo svieti menej a kratšie a zrazu je pre nás problém dostať sa z postele pred poludním a čítanie knižky či surfovanie po internete znie atraktívnejšie ako šport.

 

Minimalizujte faktory okolia

„Zimné mesiace môžu byť naozaj brutálne pre časť ľudí a ich dennú rutinu,“ tvrdí Bradley Cardinal, PhD, odborník na psychiku súvisiacu s pohybom. Dôležité je aklimatizovať sa na začiatku zimy a nepoľaviť zo svojich aktivít. Nenechajte sa odradiť mrazom ani kratším dňom. Vytrvajte vo svojom tréningu a udržujte aspoň základný level kondície.

 

 

Spánok – doprajte si ho!

Spánok je vraj nepriateľ chudnutia. Hlúposť – doprajte si ho v maximálnej možnej miere. Ako inak využiť čas nocí počas dlhej zimy? Zregenerované telo je pripravené na kvalitný výkon a môžete tak zo seba vydať maximum. Rovnako tak nemusíte maskovať únavu a snažiť sa ju odohnať rôznymi energetickými alebo kalorickými sýtenými nápojmi.

Spánok je v tomto prípade zdravý a je potrebný. Odporúča sa spať minimálne 8 hodín denne pre dosiahnutie kvalitnej regenerácie.

 

Trénujte na udalosť alebo podujatie

Aj keď to možno znie smiešne, skúste si nájsť počas zimy dve tri podujatia alebo akcie, kvôli ktorým sa oplatí trénovať. Pokojne môže ísť o kamarátske stretnutia, pri ktorých súťažíte. Rovnako tak môžete trénovať na športové podujatia organizované vo vašom meste. Práve jasný cieľ znamená, že nestratíte motiváciu.

 

 

Myslite na pozitíva

Klišé. Ktoré ale funguje. Dostať sa ráno o šiestej z postele je nesmierne náročné. Ale v porovnaní s výhodami, ktoré prináša, je to tá najľahšia vec na svete. Musíte myslieť na výhody, ktoré vám to prinesie. Odbúranie stresu hneď ráno, množstvo energie namiesto zaspávania nad pracovným stolom a žiadne pocity únavy. Práve preto je dôležité vytvorenie cyklu „skorý odchod do postele+skoré vstávanie“. 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie