Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Hnacia sila a jej zásady pri športovaní

 

 

Preco zacat cvicit1. Musíte vedieť "prečo":

Vonkajšie podnety sú dôležité, ale ešte dôležitejšie sú vaše vnútorné motivačné faktory. Nikto iný vás tak nedonúti k pravidelnej práci na sebe ako vy sami. Nikto iný sa za vás nebude rozhodovať, ktorú cestu si vyberiete a po ktorej ceste budete kráčať ďalej.

V prvom rade si teda svedomito odpovedzte na otázku, prečo vlastne cvičíte. Dôvodov môže byť viacero – od zdravotných, výkonnostných, estetických, až po mnohé ďalšie. Ak prídu prvé krízy, spomeňte si na tieto dôvody a spomeňte si aj na to, ako ste začínali a čo všetko ste pre to už urobili.

Svoje ciele si jednoucho nastavíte s mybodymanagerom. Vždy Vás bude motivovať.

2. Pridajte odpovede na otázky "čo" a "kedy":

Určite ste už mnohokrát počuli o dôležitosti pravidelného určovania rôznych športových a výkonnostný cieľov. Nestačí sa iba rozhodnúť, že niečo začnem robiť. Je potrebné stanoviť si aspoň všeobecné ciele a nástroje, pomocou ktorých ich dosiahnete.

Mybodymanager sleduje váš tréning a stará sa o to aby bol Váš výkon stále výší

3. Vytvorte si strategický plán:

Umožní vám priblížiť sa k stanoveným cieľom krok po kroku. Mal by obsahovať dve základné oblasti. Prvou je stravovacia oblasť (jedálniček) a druhou tréningová (rozpis tréningu s cvikmi, tréningovými schémami a inými parametrami). Presvedčte sa, že jednotlivé kroky vášho plánu dávajú zmysel a sú splniteľné.

Presný tréningový rozpis aj to ponuka Mybodymanager

4. Určte si priority:

Rozhodnúť sa pre pravidelné cvičenie je jedna vec. Na druhej strane je nelogické, ak potom tvrdíte, že teraz nemôžem, nestíham, urobím to zajtra a podobne. Novému životnému štýlu musíte do istej miery podriadiť celkový denný režim, sociálne povinnosti, stravovanie a veľa iného. Ciest, ako to všetko dať do súladu, je samozrejme veľa a potrvá istý čas, kým začnete všetko stíhať a zvládať.

Mybodymanager sa stará o presne rozdelenie tvojho tréningu.

5. Úspech má byť viditeľný:

Nestačí iba prejsť na inú cestu a nechať sa po nej vláčiť. Neustále hľadajte nové výzvy, pokúšajte sa dosiahnuť nové ciele a celkovo sa posúvajte dopredu. Hľadajte nové motivačné faktory a nestagnujte. Nedopusťte, aby sa z novej aktivity stala len ďalšia stereotypná činnosť, ktorá bude súčasťou vášho života.

Tvoj tréningový prehľad a štatistika ty vždy ukáže ako napreduješ

6. Záväzky sú viac ako predsavzatia:

Zábavná stránka a voľnosť má byť súčasťou pravidelného cvičenia, ale ak ste si to už vybrali a mnoho tomu aj obetovali, berte to vážne a nemárnite drahocenným časom. Neporušujte záväzky, ktoré ste si dali. Ostatných môžete oklamať veľmi ľahko, ale nikdy neoklamete samých seba.

Zaujímavé čítanie ako aj motiváciu aj to ponuka mybodymanager vo čase voľna

7. Pracujte na vlastnej disciplíne a trpezlivosti:

Musíte počítať s tým, že nie vždy pôjde všetko podľa predstáv. Čiastkové úspechy budú striedať neúspechy a stavy bezradnosti. Niekedy budete mať možno pocit, že to všetko nemá zmysel. Buďte však trpezliví a pristupujte k prekážkam ako k niečomu, čo vás v konečnom dôsledku posilňuje a formuje. Nikdy to nebude ľahké, to len vy musíte byť stále silnejší!

 

Skúste to s Mybodymanagerom.

Začnite TU

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie