Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Tréning v období, kedy život nejde podľa predstáv

 

Všetci to poznáme. Život nejde vždy podľa predstáv a vždy tu budú rôzne prekážky, ktoré budú testovať našu odolnosť a silnú vôľu. V najťažších situáciách niekedy prestávame mať radi aj to, čo inak milujeme a prestávame robiť to, čo bolo predtým neoddeliteľnou súčasťou nášho spôsobu života.

 

Podobne to môže byť aj s pravidelným tréningom a dodržiavaním stravovacieho plánu. No nemalo by to tak byť. Musíte si uvedomiť, že ste prijali nový životný štýl a nič vás od neho nemôže odradiť. A určite nie v prípade, ak to máte skutočne radi. Veď v ťažkých chvíľach to môže byť dokonca jedna z mála aktivít, z ktorej sa budete skutočne tešiť.

Treningova motivacia

Nech už je aktuálna situácia akokoľvek komplikovaná, vždy tu existuje priestor aspoň na 3 minimálne 30-40 minútové tréningy v týždni, kedy pôjdete do posilňovne, odcvičíte niekoľko cvikov a čo je najdôležitejšie, urobíte niečo aj pre svoje duševné zdravie. A to je v ťažkom životnom období skutočne to najpodstatnejšie. Hoci kvôli povinnostiam a časovej tiesni odcvičíte len dva cviky – napríklad drepy a tlaky na lavičke – stále to bude lepšie a produktívnejšie ako tréningy väčšiny návštevníkov posilňovní.

Ak sa niektoré veci začnú vyvíjať skutočne zle, niektorí ľudia na to reagujú tak, že zahodia za hlavu aj všetko ostatné a prestanú bojovať. Zhoršia negatívny vývoj udalostí, ktorý môže nasledovať napríklad po smrti priateľa, strate pracovnej pozície alebo rozchode s priateľkou, a celú situácia si tým ešte viac zhoršia. V žiadnom prípade tu teraz nestaviam šport a pravidelné tréningy na úroveň ostatných životných priorít, ktoré môžu (a aj majú) byť v rebríčku hodnôt vyššie. Hovorím len o tom, že vzdávanie sa, opúšťanie samého seba a opúšťanie aktivít, ktoré nás vždy svojim spôsobom napĺňali, nie je nikdy dobrým riešením. Prestať trénovať, pribrať telesný tuk, opíjať sa každý deň a prestať sa starať sám o seba totiž nemôže byť dobrým riešením v žiadnej situácii.

Musíte urobiť pravý opak a určite sa na to budete pozerať inak s odstupom času. Poďakujete sami sebe, že ste vo svojich aktivitách napriek ťažkému obdobiu vydržali a stanete sa mentálne silnejšími. Aj vy sa pridajte k tým, ktorí sa snažia držať kontrolu nad všetkým, čo môžu, pretože dokážeme kontrolovať oveľa viac ako si myslíme.Podstatnou stránkou pravidelného tréningu je jeho pôsobenie na psychiku. Fyzická aktivita je totižtým najlepším antidepresívom. Sila je najlepším nástrojom v boji proti slabosti. V tréningu zoseba môžete dostať všetku tu nahromadenú zlosť, negatívne emócie a zdanlivú beznádejnosť.

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie