Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Nepravdivé mýty o fitness zeny

 

Chudnutie

Posilňovanie z teba urobí mužatku!

Keď po cvičení ledva lapáš po dychu, len vtedy si odviedla dobrú prácu! Činky nie sú pre nás ženy! Aké sú najväčšie nezmysli o cvičení?Máš obavy začať naplno a sama bez trénera vo fitness centre, pretože nie si si úplne istá čo bude pre teba to najlepšie? Odhaľ s nami pre začiatok aspoň základé nepravdivé mýty zo sveta fitness.

 Pred cvičením sa nemá jesť OMYL!

Samozrejme, že nepôjdeš do fitka, hneď potom ako si si pochutnala na výdatnom 3 chodovom jedle. To by pre teba znamenalo skoro isté bolenie brucha a vôbec nechuť hýbať sa akýmkoľvek spôsobom. Rovnako ísť cvičit nalačno, tiež nie je dobré riešenie. Pretože bez dostatočne vysokej hladiny cukru v krvi, ktorú zvyšuje práve prísun jedla, by sa ti mohlo pri cvičení urobiť zle. Naviac štúdie dokazujú, že to správne jedlo pred cvičením zvyšuje výkon a urýchľuje spaľovanie tukov. Najneskôr 20-30 minút pred tréningom si daj napríklad cereálnu tyčinku alebo tmavé pečivo s plátkom šunky a kúskom zeleniny.

Keď si dáš poriadne do tela, stačí cvičiť 1krát za týždeňOMYL!

Odborníci odporúčajú cvičiť 3 až 5krát za týždeň. Odporúčaná dĺžka tréningu je 45-60 minút. Nakoľko jedine pravidelný tréning a rozumná záťaž ti zaručia, že budeš štíhla a v dobrej forme. Pokiaľ by si cvičila nárazovo, ale o to intenzívnejšie, koleduješ si maximálne o peknú „svalovicu“, ktorej sa nezbavíš ešte celý ďalší týždeň. Čo môže spôsobiť, že k ďalšiemu cvičeniu sa už ani nedostaneš, ako sa to stáva vo väčšine prípadov.

Chudý človek = zdravý človekOMYL!

Jasné, že keď máš pekných pár kilo naviac, tvoje telo tým trpí a rozhodne mu to na zdraví nepridáva. Lenže ani chudý človek nemusí byť hneď aj úplne fit. Napríklad tí, ktorí držia drastické diéty, ochudobňujú svoje telo o veľmi potrebné látky. Rovnako ľudia, ktorí zasa prehnane športujú, spaľujú hlavne sacharidy a bez nich je človek malátny a bez energie. Pokiaľ energiu nedoplní, môže kľudne aj odpadnúť, alebo v lepšom prípade je nesústredený a nevie podať potrebný výkon, či už v škole, v práci alebo doma.

Činky sú len pre chlapovOMYL!

Z čoho majú kulturisti také svalmi vyrysované telá? Môže za to nielen pravidelný tréning, ale aj hormón testosterón. Toho máme my ženy až 30krát menej ako muži. Naviac aj naša stavba tela a podiel svalov je úplne iný. Takže zdvíhanie činiek z teba mužatku určite neurobí. Naopak, môže ti to len prospieť! Zlepší ti to prúdenie krvi v žilách, rovnako posilňovanie pomáha aj pri bolestiach chrbta a znižuje tiež riziko kardiovaskulárnych ochorení.

A nakoniec pochváliť sa s pekne vytvarovanými rukami a nohami v krátkych letných šatách na ramienka, ti bude len ďalšou príjemnou odmenou.

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie