Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Ako nabrať svalovú hmotu?

 

Jedzte poriadne

Myslíte si, že jete dosť a napriek tomu stále nevidíte žiadne výsledky? Väčšinou je dôvod ten, že váš príjem je stále slabý. Základom naberania je vyšší príjem ako výdaj. Je to otravné, ale skúste si zrátať denný príjem kalórií a sami zistíte, že ich prijmete oveľa menej, ako sa vám zdá. Na kalóriách záleží, rovnako ako na ich zdroji. Jedzte veľa ovocia, zeleniny, jedál bohatých na antioxidanty, omega 3 mastné kyseliny, ale aj proteíny. Ideálne 5-6 krát denne.

Zničte sa
Ak sa nevraciate z posilky zbitý ako pes, neočakávajte zázraky. Dvíhanie závaží predstavuje útok na vaše telo, ktoré je nútené reagovať. Len tak sa začne s vašim svalstvom niečo diať, potrebuje riadny stimul. Nebojte sa ísť na maximum a keď už cítite, že nevládzete, dajte ešte aspoň jeden, dva sety. Spoznajte svoj maximálny limit a postupne ho posúvajte. Nie nadarmo sa to volá budovanie tela.

Svalstvo

Vnímajte signály tela
Ak chcete rýchlo a efektívna nabrať, nemusíte tráviť v posilke 5 dní v týždni. Naopak, cvičte toľko, koľko vaše telo vládze. Ak sa cítite unavený, pokojne vynechajte tréning, aj dva. Pri budovaní svalovej hmoty je dôležité vnímať signály tela, ktoré potrebuje niekedy viac času na regeneráciu. Cvičiť by ste mali vždy v plnej sile, len tak to má zmysel.

Striedajte to
Posilka, behanie, plávanie, ale aj iné športy, váš pohybový repertoár by sa nemal skladať z rutiny dvíhania. Myslite aj na kardio cviky, ale aj rôzne iné druhy pohybu, ktoré vášmu telu pomáhajú pri premene do vysnívaných rozmerov a tvarov. A myslite aj na oddych, aktívne dni striedajte s tými relaxačnými. Doprajte si aj lenivý deň, kedy nebudete robiť nič, len oddychovať. Snažte sa čo najviac spať, svaly sa regenerujú počas spánku.

Pitný režim

Okrem poriadnej stravy si priberanie vyžaduje aj dostatočný a fungujúci pitný režim. Vykašlite sa na sladené nápoje, vašim najlepším priateľom by mala byť hlavne voda, ale aj zelený čaj. Pite počas dňa dostatočné množstvo tekutín, nezabúdajte na ne ani počas tréningu. Ak dodržíte tieto zásady a nebudete podvádzať telo nesprávnou stravou, či lenivým cvičením, výsledky by sa mohli dostaviť skôr, ako by ste čakali.

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie