Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Steak

 


Steak

Zdravím šeckých !! :) Kto z vás by si dal dobrý hovädzí steak ?? Dnes si povieme niečo o hovädzom mäse. 

Hovädzie mäso má vysoký obsah vitamínu B, kreatínu a železa. Konzumáciou hovädzieho mäsa svojmu telu zabezpečíte bohatý zdroj betakaroténu, vitamínu E a omega-3 mastných kyselín.
Hovädzie mäso je nositeľom vysokého obsahu bielkovín, minerálnych látok. V hovädzom mäse je najvyšší obsah bielkovín, v porovnaní s ostatnými druhmi mäsa. 

V porovnaní s bravčovým mäsom obsahuje oveľa menej tuku a preto je ľahšie stráviteľné. Hovädzie mäso má charakteristickú tehlovo červenú farbu.

Červené mäso je bohaté na železo. To sa však lepšie absorbuje, ak súčasne s ním prijímate aj vitamín C. Preto je dobré, ak červené mäso jete so zeleninou bohatou na tento vitamín.
Chudé hovädzie mäso obsahuje len okolo 3 % tuku.

Dalším z pozitívnych atribútov jedenia hovädzieho mäsa je jeho prirodzený vysoký obsah kreatínu. Hovädzie mäso je jeden z najlepších prírodných zdrojov kreatínu. 

Kreatín je organická kyselina ktorá prispieva k zásobovaniu svalov energiou.Športovci ho používajú na zvýšenie sily a výbušnosti.

Takže ak chcete vaším svalom zabezpečiť veľké množstvo kvalitných bielkovín a vitamínov hovädzie mäso by vo vašom jedálničku nemalo chýbať :)

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie