Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Meditácia ako stav relaxácie

 

Meditácia ako stav relaxácie

Čo je to meditácia? Ako meditovať? Čo potrebujeme k meditácii? Predovšetkým si povedzme, že meditácia je stav duše. Ten, pri ktorom sa odpútame od denných problémov a sústredíme sa na niečo iné. Tak, aby sme zahnali každodenný stres. Viete, ako meditovať?

Meditácia je jedným z najstarších, no stále najlepších spôsobov, ako zahnať stres po ťažkom dni. Ale pokojne aj počas neho. Prečo meditovať? Je to jednoduché, rýchle a veľmi efektívne. Výhodou je, že meditovať môžeme úplne sami. Nepotrebujeme žiadne pomôcky pre meditovanie ani nič, čo by sme nemohli mať kdekoľvek. Jednoduchá meditácia a tak skvelé výsledky.


Vďaka meditácii sa bude lepšie poznať. Po čase budete vedieť ovládať svoje telo. Budete vyrovnanejší a spokojný sám so sebou. Také by mali byť ciele meditácie. Vďaka meditácii vieme kontrolovať myšlienky a oddeliť nepodstatné materiálne výhody dnešného sveta. Nechajte sa pár krát do týždňa unášať len vlastnými myšlienkami a zrelaxujte sa. Kdekoľvek.

V akej polohe meditovať?

Hlavne pohodlná. Vo filmoch sme mohli vidieť klasiku v podobe tureckého sedu. Nie je však prekážkou, ak sedíte na stoličke alebo kdekoľvek inde. Síce je pohodlnejšie, ak ste čo najmenej napätý, ale meditácia je predovšetkým o psychickej pohode. Ideálne by bolo ležať, ale je nám jasné, že niekedy to okolnosti nedovoľujú.

Dôležité však je, aby ste mali tiché a pokojné prostredie. Pozitívne Vás ovplyvní aj to, ak budete meditovať pravidelne!

Nad čím meditovať?

Na skúsenosťou. Alebo ľubovoľnou témou. Napríklad aj frázu, ktorú budete neustále opakovať (mantra). Môžete si netradične zvoliť aj výjavy z Vašej motivačnej knižky. Alebo siahnite po biblii. Je len jedno - sústreďte sa len a len na to, čo čítate. A zamyslite sa. Prežite si ho. Po 20 minútach budete neuveriteľne zrelaxovaní. A o tom je meditácia!

 

Registrácia na MyBodyManager 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie