Novinky blogu

  • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
  • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
  • Začnite behať pre svoje fyzické a...  Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Negatívne dopady neskorého spánku II.

 

Nedostatok spánku si vyberie daň aj na Vašej pleti

Váš vonkajší výzor tiež zasiahne to, že chodíte spávať neskoro. Ak sa to stáva pravidelne, stanete sa obéznejším, alebo naopak chudším. Na tvári sa bude dať rozpoznať, že telo dostáva zabrať počas obdobia, kedy by malo regenerovať. A v neposlednej rade čakajte potníky, akné a vyrážky.

Zažijete aj bolesti. A to ako bolesť hlavy spôsobená nedostatkom spánku, tak aj rôzne iné bolesti na celom tele. Napríklad problémy s chrbtom vyplynú zo zlého držania tela počas neskorého chattovania na Facebooku. Taktiež sme po čase náchylnejší na choroby!

Hlas a zdravotný stav - môžu sa zmeniť

Neskorý spánok tiež paradoxne ovplyvňuje hlas. Aj keď si to daná osoba neuvedomuje, po neskorých nociach sa naozaj človeku zmení hlas. Tu sa nedá posúdiť, či je to k horšiemu alebo k lepšiemu, pozitívna zmena to však asi nebude. Skúste porovnať hlas kamaráta na vysokej, ktorý dlho ponocuje a ktorého vidíte po určitom čase. Ak predtým chodil spávať pravidelne, možno budete počuť rozdiel.

Oneskorené líhanie do postele môže vyústiť až do choroby. Podľa niektorých štúdií, kortizol je vylučovaný práve vtedy, ak chodíme spávať až neskoro. Práve tento nenápadný hormón ma na svedomí zvýšenie krvného tlaku a spomalenie regenerácie buniek. Neskorý spánok už klasicky zvyšuje riziko rakoviny, cukrovky a hypertenzie.

 

Ak ste toto všetko prečítali do konca a je po 22:00, pravdepodobne by ste mali hneď vypnúť počítač. Jednorazové ponocovanie je v poriadku, kým sa z neho nestane zvyk. A to veľmi riskantný. Musíte chodiť spať čo najskôr, ako sa len dá. Naše telo vylúči vďaka kvalitnému a dlhému spánku hormóny, ktoré nás chránia pred chorobami. Takže od dnes začnite chodiť spávať skôr, vynechajte zábavné, no neužitočné veci. Spánok si musíte ceniť rovnako ako svoje zdravie - je totiž jeho súčasťou a podieľa sa na jeho bezchybnom fungovaní.

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie