Novinky blogu

 • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
 • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
 • Začnite behať pre svoje fyzické a... Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

ZÁKLADNÉ RADY NA CHUDNUTIE

 Keďže veľa ľudí, hlavne dámskeho pokolenia, sa ma pýta len na rady ohľadom chudnutia, ako sa mi to podarilo, tak čo-to skúsim zhrnúť aj tu. Len treba mať na pamäti, že každý človek je individuálny - na každého platí niečo iné a na diaľku, neviem, či je to úplne možné, ale aspoň základy, ktoré považujem ja za účinné, tuná napíšem. Ak máte nejaké návrhy, poznámky, kľudne mi ich adresujte.
 1. V prípade všetkých zázračných tabletiek, náplastí, nápojov na chudnutie – radšej skúste investovať do cvičenia – či už si vyberiete cvičenie doma alebo v posilke, radšej si kúpte napr. peknú súpravu alebo kvalitné tenisky, či nový účes, ako, podľa mňa, vyhodiť peniažky za to, čo nemusíte robiť a niečo za vás schudne. Iné sú doplnky výživy pri zmene stravovania a pri cvičení alebo akomkoľvek pohybe.
 2. Začať cvičiť alebo pohybovať sa – podľa možností (či už zdravotných, či už finančných alebo iných). 3-4 hodinky za týždeň si človek vždy nájde. Jednoducho neverím, že nie a nikto ma nepresvedčí o tom, že nemá čas. Je to len lenivosť a hľadanie výhovoriek. Aj v prípade akýchkoľvek zdravotných problémov sa dá po porade s odborníkom cvičiť. A verím tomu, že veľa ľudí, keď začne správne cvičiť, nájde v tom radosť (napr.: plávanie, tanec, skákanie cez švihadlo či na trampolíne , posilňovňa, aerobic, kalanetika, spinning, túry, behanie, korčule a veľa iných činností). Zmeniť postavu k lepšiemu, jednoducho bez pohybu nejde, aj keď strava tiež robí veľmi veľa.
 3. Dávať pozor na light výrobky! Veľa krát sú pre telo horšie ako obyčajné výrobky.
 4. Vynechať sladené, ochutené vody. Veľa krát aj wellnes voda pre štíhlu líniu obsahuje látky, ktoré by som rozhodne neriskovala. V prípade, že sa neviete zbaviť úplne niečoho sladkého na pitie, tak si zarobte 100% šťavu s vodou alebo minerálkou, resp. minerálku – vodu zaliať citrónovou, pomarančovou alebo inou šťavou. Ale zasa, napríklad pitie vody s citrónom celý deň môže porušiť zubnú sklovinu. Minerálky sú vhodné bezbublinkové, mali by obsahovať čo najmenej sodíka (Na+).
 5. Samozrejme, vynechať alebo aspoň obmedziť sladkosti, koláče, vyprážané jedlá, majonézové jedlá – všetky tieto jedlá sa dajú plnohodnotne nahradiť.
 6. Snažiť sa byť v pohode a s úsmevom. Ak je oslava a každý ma núka, aby som si dala vyprážaný rezeň s majonézou, tak to nebrať ako trest, že si nemôžem dať. Jednoducho si povedať, že to nechcem a v prípade potreby sa presvedčiť o tom, že na to nemám vôbec chuť.
 7. Skúsiť počúvať, naozaj počúvať svoje telo – kedy je hladné, smädné a na čo má chuť. Nemalo by sa jesť všetko to, čo mi niekto naordinuje, lebo je to dobré. Telo samo najlepšie vie, čo potrebuje a ak ho budeme počúvať a správne ho vyživovať, určite sa nám odvďačí.
 8. Skúste čítať etikety výrobkov – čo obsahujú jednotlivé výrobky, veľa krát to vie byť pre človeka veľmi nepríjemné zistenie. Že napr. chlebík sa dá vyrobiť zo štyroch surovín ale aj zo štyridsatich.
 9. Váženie nechajte len raz za týždeň a aj to maximálne. Váha môže občas, občas aj častejšie skreslovať. Nechajte sa viesť pocitmi a tým, že vám začínajú byť voľnejšie veci a aj keď váha ide pomaly dole, nič nezahadzujte a nedajte si hneť na posedenie celú čokoládu /najlepšie 200 gramovú/.
 10. Je dobré, naučiť sa jesť pravidelne. Častejšie a menšie dávky

 Chceš získať tréningový plán a vzorový jedalnicek? Stačí kliknúť sem.

 

Prejdite na registráciu a vytvorenie tréningového plánu!

Kategórie