Novinky blogu

 • Ako si vybrať kvalitný proteín?   Užívate Proteín? Určite by ste naň nemali zabúdať proteín je základnou stavebnou látkou svalovej hmoty. Je vhodný aj pri redukčných...
 • Best of s Top Of Alebo inak. Pôvodne tu mal byť článok v ktorom som chcel poradiť peckovú muziku na workout.Chcel som vedieť čo je trendy a ma hype a ako to...
 • Začnite behať pre svoje fyzické a... Ak chcete získať motiváciu pre beh, ste na správnom mieste. Poznáte všetky výhody behu? Viete prečo ľudia behajú? Zoznámte sa so všetkými...
zobraz všetko

Full Body Tréning

Full-body tréningový plán je ideálny v prípade, že začínate s cvičením. Je zostavený tak, aby ste precvičili najvyšší možný počet svalových partií počas celého cyklu. Full Body tréning je vhodný pre každého, kto chce nabrať základ pre fitness a posilňovanie. Náš Full Body tréningový plán je vhodný aj pre pokročilých cvičencov, pretože vďaka automatickej úprave váh zamedzuje stagnácii. 

 
Viac detailov

AddThis Social Bookmark Button

Full Body tréningový plán pre začiatočníkov. Full-Body tréning pre pokročilých. Čo všetko obsahujú tieto dva tréningové plány?

 

Tréningový plán full-body je postavený tak, že v každom tréningu dochádza k precvičeniu celého tela. Jeden "mikrocyklus" má 7 dní, pričom v piatok je tzv. "silný deň". Nasleduje po ňom viac dní voľna. Cviky sú zámerne rozdelené tak, aby sa prechádzalo postupne od vrchnej časti tela ku spodnej. To zabezpečí, že rovnomerne precítite celé telo a dosiahnete najlepšie výsledky! Telo musí byť pre plnú funkčnosť symetrické, bola by chyba budovať masívny vrch a zabúdnať na nohy a spodnú časť.Tréningové série vo full-body tréningu sú zostavené tak, že v jeden deň precvičíte maximálne 30 sérií. Medzi nimi je kratšia, približne 60 sekundová prestávka. Neplatí tu žiadne obmedzenie, takže sa nemusíte pýtať, koľko treba oddychovať. Cvik v jednej sérii by nemal presiahnúť čas 60 sekúnd, takže minúta na oddych je akurát pre udržanie intenzity.

Vďaka tomuto prístupu by počet sérii (30) + počet prestávok (29) nemal vo výsledku znamenať tréning dlhší ako hodinu. Spolu so strečingom a kardio aktivitou sa pohodlne zmestíte do jeden a pol hodiny trénngového procesu. A výsledky tohto full body tréningu naozaj stoja za to! Je však dôležité tréning full body zbytočne nepredlžovať, pretože po 1 hodine už telo nevylučuje také množstvo testosterónu do krvi. Navyše pokrok obmedzí aj svalová únava, ktorá príde u začiatočníka skôr.


Na začiatok full body tréningu volíme váhy, ktoré tvoria približne 70% maxima. Počty opakovaní Vám náš online tréner vygeneruje automaticky, takže jediné, o čo sa musíte starať, je dostatočný motivácia k cvičeniu. A aj s tým Vám pomôžeme, vďaka nášmu pravidelnému blogu. Dbajte na kvalitné prevedenie cvikov, techniky, dýchanie a hlavne sa nikam neponáhľajte s počtom opakovaní. Náš tréner vie automaticky, koľke je ideálny počet pre maximálny svalový rozvoj!

 

Strava počas full-body tréningu pre začiatočníkov aj pokročilých je tiež základ. Nezabúdajte, že musíte jesť, jesť zdravo, sýto a aspoň 5-krát denne - svaly potrebujú čerpať energiu a budovať objem. Preto je dôležité zvoliť vhodnú stravu bohatú na proteíny a biekoviny, rovnako ako komplexné či jednoduché sacharidy. K našim plánom automaticky posielame úplne zadarmo vzorový stravovací plán, ktorý Vám v začiatkoch pomôže so zmenou životosprávy.

Tréningový plán full-body je síce stavaný tak, aby mohlo telo maximálne regenerovať, no oddych treba podporiť kvalitnou stravou. Nezabúdajte na správne doplnky výživy a dostatok spánku. So všetkým Vám ochotne pomôžeme v prípade, že si necháte vygenerovať tréningový plán u nás. Dôveruje nám už niekoľko stoviek cvičencov. Pridajte sa k nim a dosahujte efektívne výsledky v posilňovaní aj Vy!


Tréningový plán si vygenerujte automaticky kliknutím na záložku tréning v hornej časti stránky.Pre vygenerovanie tréningového plánu musíte byt zaregistrovaný. Registrácia trvá niekoľko sekúnd a je zadarmo.

Treningovy plan start

Ako začať? Pomôže Vám rýchly sprievodca.

  Full Body Tréning

  Pre absolvovanie tréningu a využitie všetkých funkcií portálu mybodymanager.sk je potrebná registrácia a prihlásenie.
 • 1. deň
  Cvičenie
  Benchpres na rovnej lavici
  Tricepsová extenzia s lanom
  Opačné skracovačky
  Výpony v stoji
  Bicepsový zdvih s činkou
  Zakopávanie v ľahu
  Drep s činkou
  Tlaky s jednoručkami nad hlavou
  Sťahovanie kladky k hrudníku
  Opačné skracovačky
 • 2. deň
  Cvičenie
  Voľný deň
 • 3. deň
  Cvičenie
  Benchpres na rovnej lavici
  Sťahovanie kladky k hrudníku
  Tlaky s jednoručkami nad hlavou
  Drep s činkou
  Zakopávanie v ľahu
  Biceps s jednoručkami v sede
  Výpony v stoji
  Zdvíhanie kolien vo vise
 • 4. deň
  Cvičenie
  Voľný deň
 • 5. deň
  Cvičenie
  Benchpres na rovnej lavici
  Sťahovanie kladky k hrudníku
  Tlaky s jednoručkami nad hlavou
  Drep s činkou
  Zakopávanie v ľahu
  Francúzsky tlak v ľahu
  Bicepsový zdvih s činkou
  Výpony v stoji
  Zdvíhanie kolien vo vise
 • 6. deň
  Cvičenie
  Voľný deň
 • 7. deň
  Cvičenie
  Voľný deň

Kategórie